ידי אור

ביסודה של שיטת ידי אור, התפיסה שהגוף הפיסי שורה בתוך גוף אנרגטי המזין אותו בדומה לדג השוחה במים והופך להיות תוצר של הרכבם. אותו גוף אנרגטי (שאגב, קיומו נלמד והוכח במגוון מחקרים שהמוביל ביניהם באוניברסיטת UCLA) ניתן לצפייה בעזרת העין העירומה לאחר פיתוח מיומנות מסוימת, ולחישה קינסטטית על ידי הילר מיומן.
מקובל להאמין שאותו שדה אנרגיה הינו תולדה של מצב רגשי או הלך רוח. אנו נוטים לומר על אדם השורה בדיכאון, שישנה עננה שחורה מעל ראשו. בפועל הדבר נכון – מדידות שונות של קרינה אלקטרומגנטית, ובהתאמה מי שמסוגל לחוש/לראות את ההילה - מזהים אנרגיה מעט סמיכה יותר מהרגיל סביב הראש והיא מקבל גוון כהה אפרפר... אדם השורה בתוך עננה זו זמן רב, ייטה לשכוח את מקור העצב המקורי שלו ויתחיל לחוות עצב סביב כל דבר, כך אנשים נכנסים לדיכאון קליני. באמצעות שיטת ידי אור, ניתן לגשת ישירות לאותה סמיכות שבשדה האנרגיה ולפוגג אותה – ועל ידי כך "להסיר" את העננה מעל ראשו, או בפועל לסייע בעדו לחוש טוב יותר, אופטימי יותר.
תפיסת שדה האנרגיה האנושי היא חלק כל כך אינטגרלי ואינטואיטיבי מחיינו ואנו אפילו לא שמים לב לכך: על אדם העובר תקופה טובה בחייו אנו אומרים שהוא קורן, ילדים המשתוללים על טרמפולינה אנו נוטים לתאר בצבעים חזקים (ממש כמו זיקוקין של גיל סביבם) ואדם השוקע לתוך קנאה מרה אנו נוטים לומר שהוא הוריק מקנאה.... כל הדברים האלו נכונים בפועל! כל מחשבה ורגש החולפים בנו מקבלים ביטוי ויזואלי אנרגטי המשפיע על הגוף. חוויה הנחווית מספיק זמן, כלומר, אנרגיה בה אנו מחזיקים מספיק זמן סביב הגוף, תשפיע לבסוף על המבנה ופוטנציאל הריפוי שלו.
בדומה לרפואה הקונבנציונאלית, שיטת ידי אור אף מבחינה במערכות אנרגטיות או "אברים" אנרגטיים ואף נכתבה ספרות מקצועית, העוסקת באנטומיה ופיסיולוגיה של שדה האנרגיה האנושי. בדומה לחוויה הויזואלית אותה תיארתי למעלה, גם אותם איברים אנרגטיים (אותם אנחנו מכנים צ'קרות) הם חלק אינטגרלי מחיינו. לדוגמה במפתח הלב ישנה צ'קרה (או: מרכז עצבים אנרגטי) המחברת בין הדימוי העצמי שלנו למערכת העיכול. משום כך בכל פעם שאנו עומדים לפני קהל, ראיון עבודה או כל דבר שעלול לאיים על הדימוי העצמי שלנו, אנו נחוש את מערכת העיכול בפעילות מואצת – פרפרים בבטן, שלשולים וכו'.
דוגמה נוספת היא הגוש בגרון אותו אנו מרגישים לפני בכי. בדומה למפתח הלב, אנו מזהים צ'קרה בגרון, המחברת בין יכולת הביטוי שלנו לבלוטת התירואיד. פעמים רבות בהם אנו מתקשים להביע כאב או כעס והוא כמו "נתקע בגרון", עוצרת אותה צ'קרה מלפעול, והתחושה היא של האטה בפעילות הגרון או גוש. אדם ההולך עם צ'קרת גרון תקועה לאורך זמן רב, עלול להחליש את בלוטת התירואיד (שבין השאר שולטת במטבוליזם שלנו) ועל ידי כך להביא להתשה, לתחושת עייפות, מצב רוח ירוד והשמנה. תופעות אלו נפוצות מאוד אצל נשים בשנות הארבעים והחמישים לחייהן ולא בכדי; נשים באופן עקרוני חשות פחות אישור חיצוני לחלוק את תחושותיהן ורגשותיהן באופן יחסי לצורכן ומשום כך מפתחות סימפטומים של תת פעילות הבלוטה.
הילר בשיטת ידי אור, שואף לגשת ישירות לשדה האנרגיה ולזהות את המקומות בהם הוא לא מזין את הגוף הפיסי כראוי. במהלך טיפול הילינג כזה, הוא יכול לשקף למטופל היכן בדיוק הוא לא מאפשר לאנרגיה (או לרגש) לזוז בצורה חופשית ופוגע בהתאמה בתפקוד המערכת פיסיולוגית הנמצאת בתוכה. היכולת להשפיע באמצעות הילינג על אותה תקיעות, פעמים רבות מזרז תהליכים רגשיים ומאפשר למטופל לחוש יתר בהירות וחיוניות בהתמודדותו עם האתגרים בחייו.